SUNUCU SANALLAŞTIRMA

Daha Düşük Donanım Maliyetleri

İşletim sisteminizde ve iş uygulamalarınızda donanım bağımlılığını ortadan kaldırarak esnek bir IT yapısına sahip olmanız için sunucularınızı sanallaştırıyoruz.

Maliyet

İşletmenizin büyüklüğüne göre %50 daha az donanım maliyeti oluşur. Kurulum ve bakım maliyetlerinde de %80'e varan avantaj sağlar. Tek bir yazılım lisansını birden çok sanal sunucuda kullanabilirsiniz.

Yedekleme

Yedekleme kolaylıkları elde eder, basit bir şekilde kurtarma amaçlı yedekleme yapabilirsiniz.

Fiziki Avantaj

Birden çok sunucu kullanmak durumunda olan işletmeler için tek bir donanım üzerinde birkaç sunucu birden kullanmak fiziki açıdanda avanyaj sağlar.

Teklif ya da Bilgi Alın

NEDİR?

İşletmenizdeki donanım bağımlılığını ortadan kaldırarak daha esnek bir bilgi işlem altyapısına sahip olmanızı sağlayan bir yazılım çözümüdür.

NİÇİN YAPILIR?

Sunucu kapasitesini daha yüksek verimde kullanmanızı sağlayarak, yazılımların tek merkezden, kolay müdahale edlilir olması için yapılır.

NE SAĞLAR?

Donanımda %50, kurulum ve bakım operasyonlarında %80'e varan avantaj sağlar. Tek bir yazılım lisansı ile birden çok sanal sürücünüz olur.

Sanal Sunucu Teknolojisi

Tek bir fiziksel ana makine üzerinde, birden fazla sunucu ve uygulama çalıştırabilmesini ve fiziksel donanımın sanal makineler (virtual machines) yardımıyla çok daha verimli kullanılabilmesini sağlayan, çeşitli yazılım ve donanım bağımlılıklarını ortadan kaldırarak, yeni ürün ve servis geliştirme maliyetlerinde büyük tasarruflar sağlayan bir yazılım çözümüdür.