Sunucu Sanallaştırma

SANALLAŞTIRMA ÇÖZÜMLERİ

Sanal sunucu teknolojisi, tek bir fiziksel ana makine üzerinde, birden fazla sunucu ve uygulama çalıştırabilmesini ve fiziksel donanımın sanal makineler (virtual machines) yardımıyla çok daha verimli kullanılabilmesini sağlayan, çeşitli yazılım ve donanım bağımlılıklarını ortadan kaldırarak, yeni ürün ve servis geliştirme maliyetlerinde büyük tasarruflar sağlayan bir yazılım çözümüdür.

Sunucu Sanallaştırma
SANAL SUNUCU İLE ÇOK DAHA DÜŞÜK DONANIM MALİYETİ

Sunucu yatırım ve barındırma maliyetlerinizi ciddi oranda düşürebilir, donanım güncellemelerini, yama seviyelerini ve uygulama dağıtımını kolayca yapabilirsiniz. Sunucu yönetim, işletim, bakım ve sahip olma maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Sunucu Sanallaştırma

MALİYET

Donanım maliyetiniz azalır

İşletmenizin büyüklüğüne göre %50 daha az donanım maliyeti oluşur. Kurulum ve bakım maliyetlerinde de %80'e varan avantaj sağlar. Tek bir yazılım lisansını birden çok sanal sunucuda kullanabilirsiniz.
Sunucu Sanallaştırma

YEDEKLEME

Basit yedekleme çözümleri

Yedekleme kolaylıkları elde eder, basit bir şekilde kurtarma amaçlı yedekleme yapabilirsiniz.
Sunucu Sanallaştırma

FİZİKSEL AVANTAJLAR

Sistem odalarınızı ekonomik kullanır

Birden çok sunucu kullanmak durumunda olan işletmeler için tek bir donanım üzerinde birkaç sunucu birden kullanmak fiziki açıdanda avanyaj sağlar.
Sunucu Sanallaştırma
NEDİR?

İşletmenizdeki donanım bağımlılığını ortadan kaldırarak daha esnek bir bilgi işlem altyapısına sahip olmanızı sağlayan bir yazılım çözümüdür.

Sunucu Sanallaştırma
NEDEN YAPILIR?

Sunucunun kapasitesini daha yüksek verimde kullanmanıza olanak sağlayarak, yazılımların tek bir merkezden, kolay müdahale edlilebilir olması için tercih edilmektedir.

Sunucu Sanallaştırma
NE SAĞLAR?

Donanımda %50, kurulum ve bakım operasyonlarında %80'e varan maliyet avantajı sağlar. Aynı zamanda tek bir yazılım lisansı ile birden çok sanal sürücüye kurulum yapılması ile yazılım maliyetini de düşürür.

Search

+